top of page

 

MASAŻE

 

MASAŻ GŁĘBOKI​

Masaż głęboki jest rodzajem terapii skupiającej się na przywracaniu prawidłowego stanu głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej. Niektóre z zabiegów są podobne do zabiegów stosowanych w klasycznym masażu terapeutycznym, ale ruch w masażu głębokim jest wykonywany dużo wolniej, a nacisk jest głębszy i koncentruje się na strefach napięcia i bólu. Masaż głęboki poprzez rozluźnienie, wydłużenie i zlikwidowanie powstałych zrostów oraz nieprawidłowych wzorców ruchowych w układach tkanek znosi ból i przywraca prawidłowy zakres w najbardziej efektywny i najmniej obciążający pacjenta sposób. Jest on wyjątkowo skuteczny w przypadku przewlekłych napięć, w sztywności karku, nawracających bolesnych urazach, przewlekłym bólu, przy napięciach dolnego odcinka pleców czy bolesnym barku.

MASAŻ KLASYCZNY (SZWEDZKI)

Jest to najpopularniejsza forma masażu. Szczególnie polecana osobą, które po raz pierwszy decydują się na tego typu usługę, gdyż masaż klasyczny stanowi podstawę do wielu innych masaży. Poprzez techniki wykorzystywane podczas masażu (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie itp.) wpływamy na zwiększenie ukrwienia i odżywienia mięśni, usuwamy pozostałości kwasu mlekowego i innych metabolitów.​

 

MASAŻ SPORTOWY

Masaż sportowy to ogólna nazwa, która łączy kilka rodzajów masażu. W zależności od potrzeb i fazy treningu jest wykorzystywany do utrzymywania odpowiedniej elastyczności ciała w okresie wolnym od zawodów, do szybkiej regeneracji ciała po intensywnym wysiłku czy w celu wzmocnienia i rozluźnienia mięśni przed zawodami. Pozwala on zapobiegać kontuzjom, likwiduje skutki przetrenowania, rozgrzewa i relaksuje mięśnie oraz zapobiega zakwasom po ćwiczeniach.

MASAŻ WYSZCZUPLAJĄCY-ANTYCELLULITOWY

Jest to masaż wykonywany w seriach, gdyż pojedynczy zabieg nie daje oczekiwanych efektów. Podczas masażu oprócz specjalnych chwytów maserskich, wykorzystujemy również bańki chińskie w celu uzyskania jeszcze lepszych rezultatów. Dzięki poprawie krążenia krwi i limfy ułatwione zostaje usuwanie toksyn, jednocześnie dotleniając i odżywiając tkanki. Skóra staje się jędrna i widocznie zmniejszają się obwody kończyn/brzucha. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów zalecamy regularne ćwiczenia i dietę.

MASAŻ CHIŃSKI PUNKTOWY​

To masaż określonych obszarów ciała (punktów). Punkty chińskie są to miejsca na ciele o szczególnych właściwościach, których ucisk wpływa na lecznicze oddziaływanie na organizm. Punkty te znajdują się na ścięgnisto-mięśniowych kanałach energetycznych (meridianach). Punkty te wykorzystuje się przede wszystkim do oddziaływania na określone narządy i przywracania równowagi energetycznej w ciele.

 

MASAŻ LOMI-LOMI NUI

Lomi-lomi nui jest hawajskim masażem pierwotnie praktykowanym w świątyniach przez kahunów (mistrzów). Jest to masaż całego ciała, którego celem jest nie tylko rozluźnienie napiętych mięśni, ale również uwolnienie od stresu, obaw i skurczów coraz głębszych warstw ciała. Według Hawajczyków ból jest wyrazem blokad energetycznych, natomiast choroby są następstwem tych blokad. Masaż lomi-lomi nui łagodnie pobudza ciało człowieka do pozbycia się nagromadzonych naprężeń i mobilizuje organizm do samoregulacji. W celu usunięcia tych blokad tak długo masuje się ciało pacjenta, aż znowu stanie się miękkie i elastyczne. Pacjent powinien skoncentrować swoją uwagę na doznaniach, dzięki czemu zwiększa się efektywność zabiegu.

bottom of page